Bizi Takip Edin

Rutin Oluştur

Image link
Her kadın sağlıklı bir cildi olsun ister. Sağlıklı bir cilde sahip olmanın sırrı ise düzenli ve doğru bir cilt bakımından geçer. Shero Kozmetik sağlıklı bir cilde kavuşmanız her cilt tipine uygun sağlıklı ürünleri geliştirdi.

 

Sağlıklı cilt bakımının ilk şartı cildini tanımaktan geçer. Cildin ne istediği bilerek yapılan her cilt bakımı olumlu sonuçlanır. Bu sebeple ilk olarak cildini tanıman gerekir.

 

CİLDİNİ YETERİ KADAR TANIYOR MUSUN?

Peki cilt tipini basit bir yöntem ile tanımaya ne dersin? İki parmağını cildinin herhangi bir yerine sürdüğünde eğer parmakların çok parlarsa yağlı, az parlaklık olursa normal ve hiç parlaklık olmazsa kuru bir cildin var demektir. Cildinde hem yağlı hem kuru yerler keşfedersen cildin karma bir yapıya sahiptir anlamına gelir. Bu testlerden sonra cilt tipine uygun bakım ürünlerini alarak sırasıyla ve düzenli yapılan cilt temizliği ve bakımı inanılmaz sonuçlar almanı sağlayacak.

 

TÜM CİLT TİPLERİNİ BİRAZ DAHA YAKINDAN TANIYALIM!

Normal bir cilt yüzdeki sorunları pek belli etmeyen cilt tipidir. Ve diğer cilt yapılarına göre sizi daha şanslı duruma getirir. Normal cilt yapısı kendini ince gözenekler ve bazen pembe cilt ile belli eder. Yumuşak görünüşe sahip olan bu cilt için Shero Anti Pore Foam Cleanser papatya özlü temizleme jeli ile her sabah ve akşam yıkayarak ardından Shero Mid-Day Protector For All Skın Types gündüz kremi ve gece yatmadan önce Shero Mid-Night gece kremini sürmeniz yeterli olacaktır. Tüm cilt tiplerine uygun olan bu ürünler sayesinde cildinizi yormadan doğal güzelliğine kavuşturun.

 

Karma cilt tipi ise normal cilde göre daha zor bir yapıdadır. Bu sebeple daha fazla bakıma ihtiyaç duyar. Yüzünüzün bir kısmı normalken bir kısmı ise yağlıdır. Özellikle T bölgesi alın, burun ve çene bölgesinde yağlanma daha sık görülmektedir. Göz kenarlarında ise erken kırışıklık başlangıcı görülebilir. Eğer karma bir cilt tipine sahipsen öncelikle cilt bakım rutinine geçmeden cildini çok iyi temizlenmen gerekmekte. Makyaj ve kir kalıntılarından arındırdığına emin olmalısın. Cilt tipine uygun olan Shero Anti Pore Foam Cleanser papatya özlü temizleme jeli ile her sabah ve akşam yıkayarak ardından Shero Mid-Day Protector For All Skın Types gündüz kremi ve gece yatmadan önce Shero Mid-Night gece kremini sürmeniz yeterli olacaktır. Ancak gece ve gündüz kullanacağın nemlendiricileri aşırıya kaçmadan kullanmak cildinin yağ seviyesini dengede tutmanda yardımcı olur.

 

Kuru cilt tipi ise kendini hemen belli eden bir cilt tipidir. Özellikle mevsim geçişlerinde ve soğuk havalarda daha da kurumaya meyilli olan bu cilt tipine sahipseniz güneş koruma faktörlü Shero Mid-Day Protector For All Skın Types gündüz kremi sürmeniz yeterli olacaktır. Cildinizi yıkamak için az miktarda yıkama jeli kullanmanız cildin nemini dengelemeniz açısından yeterli olacaktır.

 

Yağlı cilt tipi ise çok daha fazla hijyen ve doğru ürün gerektiren bir cilt tipidir. Yağlı cilde sahipseniz kullandığınız ürünler bu cilt tipine uygun olmalıdır. Yağ oranı fazla olan ciltte siyah noktalar, akne ve sivilceler çok daha sık görünür. Geniş gözenekler yağı ve kiri daha çabuk alır ve ciltte problemlere sebep olur. Bu sebeple yağlı bir cildiniz varsa mutlaka her sabah ve akşam Shero Anti Akne Foam Cleanser ile cildinizi yağ ve kirden arındırın. Ardından gözenek oluşumunu önleyen ve en derin yerlerde kalan yağı ve kirin temizlenmesinde etkili Shero Anti Akne Tonik ürünü ile derinlemesine temizliği sağlayın. Ve cilt temizleme işlemi bittikten sonra Shero Mid-Day Protector For All Skın Types gündüz kremi sürmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemi gece bakımı ile tamamlayın. Kremleri çok fazla sürmenize gerek kalmadan yeteri miktarda sürün. Shero bakım ürünlerini doğru bir şekilde kullandığınız takdirde fark edilen cilt kusurlarının görünümünün azaldığını göreceksiniz.

 

Cilt Bakım Rutinindeki Adımlar

 

1. ADIM: Cilt Temizliği

 

CİL1

Cilt bakımının en önemli kuralı arınmış bir cilttir. Bu sebeple cildinizde makyaj varsa cildinize uygun bir makyaj temizleme yağı veya suyu ile cildinizi makyajdan arındırın.

 

2. ADIM: Tonik.

 

TONİK2

Cilt tipinize uygun olan yüz yıkama temizleme ürünü ile cildinizi nazik hareketler eşliğinde yıkayın. Shero Anti Akne Cleanser ya da Shero Anti Pore Foam Cleanser ürünleri cildinizi derinlemesine temizleyecek. Burada önemli olan cilt tipinize uygun olan ürünü seçmek.

 

3. ADIM: Serum

 

SERUM3

Cilt tipiniz yağlı ve yağlıya yakın ise Shero Anti Akne Tonic ürününden pamuğun üzerine yeteri kadar dökerek nazik hareketler ile cildi arındırın. İçeriğindeki özel formülleri sayesinde cildi derinlemesine temizler ve akne oluşumunu engeller.

4.ADIM: Nemlendirme

 

PHOTO-2023-01-26-21-51-59

Cilt temizleme işlemleriniz bittikten sonra Shero Mid-Day Protector For All Skin Types gündüz kremini yeteri miktarda sürmeniz yeterli olacaktır. Aynı işlemleri gece bakımı için yapmalısınız.

 

5.ADIM: Spf

 

SPF5

Gece bakımında cilt temizliğinden sonra Shero Vitamin Bomb ile cildinize gece boyu E,B3,B5,C vitaminlerinin etki etmesini sağlayabilirsiniz. Tüm bu vitaminler cilde yoğun bakım sağlayarak ihtiyacı olan bakımı sağlar.

 

CİLT BAKIMI RUTİNİNE EKLENMESİ GEREKEN MÜKEMMEL İKİLİ

  • SHERO AHA BHA MASK bu muhteşem ürün cildiniz için adeta bir nimet. Direkt asit maskesi cildinize peeling etkisi yaratarak yenilenmiş ve ölü hücrelerden arınmış bir cilt sunuyor. Düzenli kullanımda ciltteki ince çizgilerin, leke ve kusurların görünümünde önemli miktarda azalma oluyor. Etkisi dermatolojik olarak kanıtlanmış olan AHA BHA MASK ile cildinizin bebeksi bir görünüme kavuşmasına izin verin. Genişlemiş ve tıkanmış gözenekleri tek bir maske ile temizleyebileceğiniz bu ürün ile ciltteki pürüzlü doku hissini azaltarak kendinizi yenileyin. Cildinizi temizledikten sonra kurutmuş olduğunuz cildinize birkaç damla şeklinde uygulama yapabilirsiniz. 10dk bekletmiş olduğunuz maskeyi bol su ile durulamanız yeterli. Gece kullanımına uygun olan bu maskeyi haftada 2 kez birkaç gün arayla kullanabilirsiniz.
  • SHERO BLACK KARBON SERUM MASK tüm cilt tiplerine uygun olan bu maskeyi uygulamak son derece kolay. Ayda 1 defa olacak şekilde cildinizin yenilenmesi için cildinize sürüp 5-10dk arası bekleteceğiniz bu maske ile cildiniz derinlemesine temizlenerek tıkanmış gözenekleriniz açılacak. Salisilik asit ile zenginleştirilmiş formülü cildin daha canlı görünmesini sağlar. Cilde uygulandıktan birkaç gün sonra cildi hafif soyarak yenilenmesini hızlandırır.

Doğru uygulayacağınız cilt bakımı rutini ile, cildinizin sağlıklı ve genç görünümünü daha uzun süre koruyabilirsiniz.

araltransfer.com - Kuzey Kıbrıs Transfer Hizmetleri clsizolasyon.com - İzmir İzolasyon ve Yalıtım Hizmetleri kktc.pro - Kuzey Kıbrıs Web Tasarım Hizmetleri Uğur Diş Concept - İzmir Mimarlık Ofisi Motosiklet Kıbrıs - Kuzey Kıbrıs Motosiklet İkinci el alış ve satış Göktuğ Gülsever Mimarlık - İzmir Mimarlık Ofisi Çözüm Reklam Fuar Hizmetleri Robson Pharma Aymore Bitkisel Adana Orman Ürünleri İzgi Kurukahve Dünyası İzgi Baharat Dünyası Shero Cosmetic - Kozmetik Ürünleri Güvenyol Sürücü Kursu Gold İlaç A.ş.